Schedule

Class names and details coming soon!

Friday Intensives

Friday Morning Intensives 9:00am – 12:00pm

1Josh YoungL-BaseAll Levels
2Mendel Romanenko & Bassam KubbaL-BaseIntermediate
3LuxL-BaseIntermediate
4Hobs Hobotus & Kena HeckPopsIntermediate
5Jacob Brown & Debbie CollisAdiagoInt/Adv
6Melanie Ladybase & April SnowWashing MachinesInt/Adv
7Christopher Filkins & Emily ReumenIcarianAdvanced
8Adam Hiner, Jordan Randall & Christina BaezGroup StandingAdvanced

Lunch 12-2pm

Friday Afternoon Intensives 2:00pm – 5:00pm

#TEACHERSSTYLELEVEL
1Adam HinerTherapeuticsAll Levels
2Jonathan ReaIcarianIntermediate
3Modern TarzanL-BaseIntermediate
4Mendel Romanenko & Bassam KubbaL-BaseIntermediate
5LuxWashing MachinesInt/Adv
6Zachary CohenCheerInt/Adv
7Hobs Hobotus & Kena HeckIcarianAdvanced
8Josh YoungStandingAdvanced

Friday Night Jam 5pm – 8pm


Main Festival – Saturday

Saturday Session 1: 9am To 10:45am

#TEACHERSSTYLELEVEL
1Siobhan Shiva & Cody ShellenbergerWashing MachinesAll Levels
2Mendel Romanenko & Bassam KubbaStandingIntermediate
3Laura Lebron & Anton LysenkoHand-to-handIntermediate
4Christine Moonbeam & Micah EllingerStandingInt/Adv
5Aaron TremperTrioInt/Adv
6Josh YoungWhipsInt/Adv
7Matt Radford & Ash PeltzIcarianAdvanced
8Adam HinerStandingAdvanced

Saturday Session 2: 11:00am To 12:45am

#TEACHERSSTYLELEVEL
1Amy Impellizzeri & Eddie SalgueroL-baseAll Levels
2Jacob Brown & Debbie CollisWhipsIntermediate
3Sariah Papaya & Reno GormanL-BaseIntermediate
4Gina Shiotani & Steve CummingsAdagioIntermediate
5Christopher Filkins & Emily ReumenWashing MachinesIntermediate
6Matt Fields-JohnsonStandingInt/Adv
7Jeremy MartinIcarianInt/Adv
8LuxL-BaseInt/Adv
9Paige Martin, Kimo Frederiksen, & Bryan BennetPopsAdvanced
10Ryan Gibson & Christina BaezStandingAdvanced

Lunch 12:45pm – 2:30pm

Saturday Session 3: 2:30pm – 4:15pm

#TEACHERSSTYLELEVEL
1Sariah Papaya & OliviaFlexibilityIntermediate
2Christine KickTeaching DiscussionIntermediate
3Josh Young & Laura LebronL-BaseIntermediate
4Aaron LindHand to HandIntermediate
5Lilla Dent & Chad WrightAdagioInt/Adv
6Christine Moonbeam & John MarquissStandingInt/Adv
7Taylored ACROIcarianAdvanced
8Adam Hiner & Jordan RandallStandingAdvanced

Saturday Session 4: 4:30pm To 6:15pm

#TEACHERSSTYLELEVEL
1Whakapaingia LukeTherapueticsAll Levels
2Kira Krick & Alex GiordanoL-BaseIntermediate
3Sarah Kim, Jeremy Bear & Danielle R. LaganaL-BaseIntermediate
4Acro SproutL-BaseIntermediate
5Valtteri Rantala & Millissa GreenwoodL-BaseIntermediate
6Jonathan ReaWashing MachinesInt/Adv
7Courtney Coston & Devin DeAngelisIcarianInt/Adv
8Jacob Brown & Debbie CollisWhipsAdvanced
9Scott Cooper & Alison PinStandingAdvanced

Saturday Performance & Party 8:00pm – 12:00am


Main Festival – Sunday

Sunday Session 1: 9:00am – 10:45am

#TEACHERSSTYLELEVEL
1Sariah Papaya & Sean KeehanWashing MachinesIntermediate
2Valtteri Rantala & Millissa GreenwoodL-BaseIntermediate
3Christine KickTeachingIntermediate
4Miles Kroeker & Rosemarie VenneMulti-StyleIntermediate
5Adam HinerStandingInt/Adv
6Kraig Mead & Angela BryantAdagioInt/Adv
7Josh Young & Valerie GibsonL-BaseAdvanced
8Ryan Gibson & Christina BaezStandingAdvanced

Sunday Session 2: 11:00am – 12:45am

#TEACHERSSTYLELEVEL
1Modern TarzanL-BaseIntermediate
2Asa Keysweater, Eric Sipes, Kelly Marburger, Libby JonesSame SizeIntermediate
3James Ta-Dao & Rachel PliesWashing MachinesIntermediate
4Jamie Ray & Ike WilliamsL-BaseIntermediate
5Scott Cooper & Jaimie HarrowL-BaseInt/Adv
6Jeremy MartinStandingInt/Adv
7Coral CrawfordHandstandInt/Adv
8Jonathan ReaIcarianAdvanced
9Adam Hiner & Christina BaezStandingAdvanced

Lunch 12:45pm – 2:30pm

Sunday Session 3: 2:30pm – 4:15pm

#TEACHERSSTYLELEVEL
1Tami Coulson & Amy HardyCounter BalancesAll Levels
2Sariah Papaya & Reno GormanL-baseIntermediate
3Melanie Ladybase, April SnowWashing MachinesIntermediate
4Aaron TremperStandingInt/Adv
5Gina Shiotani & Steve CummingsAdagioInt/Adv
6Rissa Jackson & Fadi HamdanL-BaseInt/Adv
7Hobs Hobotus & Kena HeckIcarianAdvanced
8Jordan RandallStandingAdvanced

Sunday Session 4: 4:30pm – 6:15pm

#TEACHERSSTYLELEVEL
1Whakapaingia LukeTherapeuticsAll Levels
2Taylored ACROL-BaseIntermediate
3Melissa Murphy & Elliott FudgeWashing MachinesIntermediate
5Christine Moonbeam, Courtney Coston, & Devin DeangelisGroup AcroIntermediate
6Matt Radford & Sarah FeinbergIcarianInt/Adv
7Matt Fields-JohnsonStandingInt/Adv
8LuxL-BaseAdvanced
9Josh YoungStandingAdvanced